APV Parabrazed (Lehimli Plakalı Isı Eşanjörler)
APV HEAT EXCHANGER
Sesinoks SPX
APV Parabrazed
Lehimli Plakalı Isı Eşanjörler

Ürün Tanımı

APV Parabrazed geniş ürün gamına sahip kompakt lehimli plakalı eşanjörlerdir. Özellikle yüksek sıcaklık / basınçlarda soğutma ve ısıtma uygulamalarında kullanılması için dizayn edilmiştir.

APV ParaBrazed  lehimli eşanjör:

  • Minimum yere ihtiyaç duyan küçük ürünlerdir.
  • Yüksek ısı transfer verimliliği
  • Esnek kullanım
  • Çalışma sıcaklığı 195 oC /-50 oC
  • Çalışma basıncı 30 bar civarında

Uygulama

APV ParaBrazed özellikle endüstriyel, hvac ve soğutma uygulamalarında akışkanların ısıtılması ve soğutulması için dizayn edilmiştir.
Klasik HVAC uygulamalarında kullanım suyu ısıtmak, ısınma suyu ısıtmak, radyatörlerdeki suyu ısıtmak, bölgesel ısıtmalar, güneş enerjisi sistemleri ve ısı pompaları gibi. Soğutma sanayinde ise Freon gazları kullanarak yoğuşma ve buharlaşmayı sıklıkla sağlarlar. Diğer uygulamalar ise yağ ısıtmak ve soğutmaktır.
Not: Amonyak ve deniz suyu uygulamalarında lehimli eşanjörler kullanılmamalıdır.

Çalışma Prensibi

Brazed Exchanger sekilendirilmiş metal plakaların üst üste bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Bağlantıların üzerinde olduğu öÖn ve arka kapak plakalarla plaka paketi sarılmıştır. Plaka paketi, kapak plakalar ve bağlantılar bakırla lehimlenerek oldukça dayanıklı plakalı eşanjörler yapılmıştır. Yüksek termal verimlik sağlamak için iki akışkan paralel olarak zıt şekilde plaka kanallarından geçisi sağlanmıştır.

Faydaları

APV ParaBrazed lehimli eşanjörün tesisata bağlanması ve kurulumu oldukça kolaydır, küçük yapılarından dolayı minimum boş yere ihtiyaç duyar. Yüksek çalışma sıcaklık aralığı ve yüksek çalışma basıncından dolayı APV ParaBraze lehimli eşanjör esnek bir kullanımı vardır. Verimli ve etkili fiyatlarıyla plakalı eşanjör türlerinden APV ParaBraze  lehimli eşanjörler yüksek termal verimliliğiyle  ısıtan akışkan tüketimini azaltır.

ParaSize Seçim Aracı

APV ParaSize yazılımıyla APV ParaBraze lehimli eşanjör seçimi oldukça kolaydır. APV ParaSize çok farklı seçeneklerde size bakış açısı sağlar. HVAC  uygulamaları için contalı eşanjör seçimlerini de içermektedir. Akışkanların  sıvı-sıvı yada ParaBrazedlerde yoğuşma yada buharlaşma uygulamaları için APV ParaSize yazılımını kullanabilirsiniz.

Teknik Bilgiler

Teknik bilgiler ve özellikler için aşağıdakileri inceleyiniz?

Material: Plakalar ve bağlantılar AISI 316     Lehimleme: %99,9 Bakır
Çalışma Şartları: Maks./Min. çalışma sıcaklıkları :+195 oC/-50 oC  Maks. ?t : 150 oC (primer/sekonder)
Onaylama: Modül A1 Basınçlı Kaplar Yönergesi PED 97/23/EU; TÜV Thüringen (CE 0090)
Özel Dizayn: Standart olmayan ölçüler ve bağlantı çeşitliliği mümkündür.